✅️Брелок для гравіювання металевий 23х45мм. Заготівка
Типи гравіювання — їхні особливості та переваги
За допомогою гравіювання можна кожну річ зробити особливою, унікальною. Завдяки вирізаному на поверхні будь-якого предмета візерунка або малюнка він набуває особливої цінності. Гравіювання — це давнє мистецтво, яке здавна прикрашає й надалі прикрашає побут, робить його яскравішим, цікавішим, насиченішим.
Якщо раніше гравіювання виконують суто вручну, то сьогодні є спеціалізовані апарати та пристрої, що дають змогу зробити будь-який візерунок, малюнок або напис механізованим способом. Ця сфера постійно вдосконалюється, завдяки чому розширюються можливості гравіювання. Сьогодні можуть застосовуватися різні методи та оброблятися різні матеріали: шкіра, скло, метал, пластик, дерево тощо. Якісні та естетично привабливі візерунки, написи, слогани, малюнки, фото та різні зображення можуть прикрашати чаші, таблички, запальнички, ювелірні вироби, шкіряні аксесуари, брелоки та ін.
Ручне різання
Цей метод гравіювання стали використовувати першим. Його ще називають художнім гравіюванням. Неймовірно складний і трудомісткий, він висуває високі вимоги до того, хто вручну наносить на поверхню якогось предмета зображення. За допомогою різального сталевого інструменту гравіювання створює на матеріалі лінії й точки різного заглиблення. Отже, на поверхні утворюється зображення. Скільки майстерності та витримки необхідно!
Кожна така робота є ексклюзивною. Для її створення майстру потрібно витратити чимало часу та сил, тому вартість шедевра буде високою.
Лазерне гравіювання
Цей різновид гравіювання є сьогодні найпоширенішим. Певний малюнок наноситься на предмет за допомогою лазерного променя, який фокусується за допомогою лінзи та спеціальних дзеркал. Водночас промінь лазера такий потужний, що випаровує частину матеріалу та навіть може його різати. У тому місці, де впливав лазер, залишається відбиток, що й дає можливість наносити всілякі написи, візерунки, малюнки тощо.
Лазерне гравіювання використовується в промислових масштабах завдяки її високій швидкості здійснення й можливості застосування цього методу для нанесення зображення на різні типи поверхні.
Сьогодні загалом використовуються два типи лазерних маркерів:
- Газові (СО2). Їх застосовують для гравіювання на неметалевих виробах з акрилу, дерева, шкіри, пластику, скла тощо.
- Волоконні. Цей тип лазера більш поширений для нанесення малюнка на метал. Але залежно від різновиду лазера, може використовуватися й на інших матеріалах.
Основні переваги лазерного гравіювання:
- Висока точність. Зображення виходить таким деталізованим, що можна виконувати найтонші роботи.
- Естетичність. Передбачаються такі малюнки чудово, акуратно.
- Довговічність. Малюнок, нанесений лазером, зберігається практично вічно. Якщо багато інших візерунків, виготовлених за допомогою інших методів, згодом стираються, то лазерні — навряд чи.
- Ризик деформації предмета унеможливлюється завдяки тому, що під час оброблення він не нагрівається й немає потреби його закріплювати.
- Вартість готового предмета нижча, ніж вартість тих речей, які виготовлені ручним або будь-яким іншим способом. Автоматизація виробництва дає змогу здійснювати масові замовлення. Крім того, скорочуються витрати часу на виготовлення.
- Універсальність. Лазерне гравіювання можна використовувати практично для всіх типів матеріалів.
Отже, лазерне гравіювання — високоточний метод, що дає змогу створювати будь-які думки та немислимі малюнки на металі, дереві, пластику та інших матеріалах. Він широко застосовується для масового виробництва сувенірної продукції й ексклюзивних дрібниць.
Механічне гравіювання
Цей метод передбачає створення малюнка на поверхні матеріалу за допомогою обертової дуже гостро заточеної фрези.
Сьогодні може використовуватися два основні типи апарата механічного гравіювання: пантограф (ручне обладнання) та комп'ютеризоване. Перший тип застосовується переважно для виготовлення ювелірних виробів, фамільних прикрас, склянок, ваз та ін. Але все ж найпоширенішим вважається комп'ютеризований метод.
У межах механічного гравіювання є ще метод алмазного гравіювання. Головна відмінність в тому, що на фрезі є алмазне напилення, завдяки чому готова гравюра виходить міцнішою, довговічнішою, практично не стирається.
Гравюри, створені механічним способом, виходять об'ємними. Але, основна нестача цього методу — невисока продуктивність, якщо порівнювати його, наприклад, з друкованою картинкою. Але з іншого боку, зображення зберігаються на багато століть.
Основні | |
---|---|
Матеріал | Метал |
Довжина | 45 мм |
Ширина | 23 мм |
Стан | Новий |
- Ціна: 22,66 ₴